Týdenní souhrn
(29. 8. – 2. 9. 2022)

 
 

E. Zamrazilová – Mám pocit, deja vu, jako když začínal COVID

Viceguvernérka Eva Zamrazilová debatovala v pořadu Otázky Václava Moravce o inflaci a o dopadech zvažovaných státních podpor a mzdových vyjednávání, která mají za cíl vysoký růst cen dorovnat.

 
DEBATA
 

Zápisky z Jackson Hole – 1. díl

Pravidelný sloupek guvernéra Aleše Michla uveřejněný v deníku Mladá fronta DNES.

 
ČLÁNEK
 

Hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí 2022 v souladu s prognózou ČNB

Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 2. čtvrtletí roku 2022

 
CELÁ ZPRÁVA
 

čnBlog – Jak dlouhý je „správný“ horizont měnové politiky?

Blog člena bankovní rady Jana Fraita a poradce rady Jakuba Matějů reaguje na veřejnou diskuzi, která se rozvinula poté, co ČNB ve své poslední prognóze zvolila o půl roku delší horizont měnové politiky, než tomu bylo v minulosti. Vysvětluje, že posun horizontu měnové politiky v reakci na významný šok je standardní součástí flexibilní reakce měnové politiky a v mezinárodním srovnání není ničím neobvyklým.

 
ČNBLOG
 

čnBlog – Zohledňování environmentálních faktorů ve finančním sektoru

Zlatuše Komárková, Martin Kotlář a Vojtěch Siuda se v blogovém příspěvku věnují problematice financování přechodu k zelené ekonomice a jeho dopadu na činnost a stabilitu finančního sektoru a jednotlivých finančních institucí. Průzkum ČNB zjišťoval míru implementace environmentálních faktorů do procesů finančních institucí od jejich řízení, přes strategii až po produktovou nabídku. Otázky byly zaměřené nejen na aktuální stav, ale i dvouletý horizont.

 
ČNBLOG
 

Agregovaná data z výkazu o činnosti zprostředkovatelů finančních služeb

Česká národní banka zveřejnila agregovaná data předložená zprostředkovateli finančních služeb za rok 2021. Agregovaná data odpovídají vybraným položkám výkazu ZFS (ČNB) 01-01 „Roční výkaz činnosti zprostředkovatele finančních služeb“.

 
CELÁ ZPRÁVA
 
 
 

Očekávané události

 
6. 9. 2022
 
7. 9. 2022
 
8. 9. 2022
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování 11 856 studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 5. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB