Týdenní souhrn
(25. – 29. 7. 2022)

 
 

Základy fungování ČNB a boje s inflací

Pravidelný sloupek guvernéra Aleše Michla uveřejněný v deníku Mladá fronta DNES.

 
ČLÁNEK
 

Eva Zamrazilová v rozhovorech pro Radiožurnál a ČT24

Viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová v rozhovorech pro Dvacet minut Radiožurnálu a Interview ČT24 před srpnovým měnověpolitickým jednáním bankovní rady ČNB.  K otázce nastavení sazeb pro Radiožurnál uvedla: "Samozřejmě všechny možnosti jsou v současné době ve hře. Nicméně myslím, že jsou tady signály už z těch posledních dat ohledně toho, že to již rok trvající zpřísňování měnové politiky už začalo fungovat, začalo přinášet své efekty."

Radiožurnál ČT24
 

J. Frait – V srpnu bude debata o stabilitě sazeb, či mírném zvýšení

První rozhovor nového člena bankovní rady ČNB Jana Fraita pro mezinárodní agentury Bloomberg a Reuters: "Budu zvažovat mezi stabilitou sazeb a případně nějakým mírným nárůstem. Bude to hodně o diskuzi a vyhodnocení signálů, které jsou v posledních týdnech spíše na straně, která velí k opatrnosti před dalším zvyšováním. Ale samozřejmě situace se může měnit.“

REUTERS BLOOMBERG
 

Účast členů bankovní rady ČNB na měnověpolitickém zasedání 4. srpna 2022

Měnověpolitického zasedání bankovní rady České národní banky ve čtvrtek 4. srpna 2022 se zúčastní všech sedm jejích členů.

 

ČNB uveřejnila vyhodnocení úspěšnosti odborných zkoušek za 2. čtvrtletí roku 2022

za oblast poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru, poskytování investičních služeb a distribuce pojištění

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Cvičná evakuace v budově ČNB

Česká národní banka dne 25. července 2022 v 10.20 hodin vyhlásila v budově ústředí a pobočky Praha cvičný požární poplach s následnou evakuací. Běžný provoz budovy byl obnoven v 11.05 hodin.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Bankovky 5000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem zůstávají v platnosti

Bankovky 5000 Kč zůstávají i po 1. červenci 2022 v oběhu jak ve variantě s úzkým, tak s širším stříbřitým proužkem. Pravidla pro nakládání s nimi se nemění a je tedy možné s nimi i nadále standardně platit za nákup zboží a služeb. Jak již dříve uvedla Česká národní banka, ukončení platnosti bankovek s úzkým stříbřitým proužkem se pětitisícikoruny netýká.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Prázdniny v Návštěvnickém centru ČNB

Seznamte se s Českou národní bankou! Pro období prázdnin jsme pro vás v expozicích ČNB připravili speciální program.

A nebo chcete raději zůstat venku a zkusit vypátrat členy finančního gangu? Potom si zahrajte naši venkovní únikovou hru a vydejte se po Praze po stopách zločinců, kteří se snaží připravit lidi o peníze.

PRÁZDNINOVÝ PROGRAM VENKOVNÍ ÚNIKOVKA
 
 
 

Očekávané události

 
2. 8. 2022
 
4. 8. 2022
 
5. 8. 2022
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování 11 856 studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 5. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB