Týdenní souhrn
16. – 20. 8. 2021

 
 

J. Rusnok: Koronavirová krize, měnová politika a prognóza budoucího vývoje

Prezentace guvernéra Jiřího Rusnoka na konferenci České exportní fórum 18. 8. 2021: „Rychlý nárůst úrokových sazeb během druhé poloviny letošního roku odráží potřebu reagovat na silné cenové tlaky.“

 
PDF, 579 kB
 

čnBlog – Finanční represe znovu na scéně?

Blogový příspěvek ředitele sekce finanční stability Jana Fraita upozorňuje na rizika finanční represe – skupiny politik, v jejichž důsledku jsou úrokové sazby výrazně nižší, než by implikovaly tržní podmínky. „Podmínky pro finanční represi v posledních letech vytváří i měnové politiky klíčových centrálních bank.“

 
ČNBLOG
 

Globální ekonomický výhled – srpen 2021

Srpnové číslo měsíčníku Globální ekonomický výhled přináší pravidelný přehled aktuálního i očekávaného vývoje ve vybraných teritoriích. Analytická část tohoto vydání se věnuje tématu nedostatku materiálů a komponent, tedy faktorů omezující výrobu a zvyšující ceny. Článek poukazuje na to, že pošramocené dodavatelské řetězce brzdí ekonomické oživení a dopady pandemie na inflaci budou podniky i spotřebitelé pociťovat ještě řadu měsíců.

 
PDF, 2 MB
 

Upozornění na aktivity společnosti Lollygag Partners LTD

ČNB upozorňuje veřejnost, že společnost Lollygag Partners LTD nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani jiných finančních služeb v České republice. Případná investice není ze zákona pojištěna ani jinak chráněna. 

 
CELÁ ZPRÁVA
 
 
 

Očekávané události

 
25. 8. 2021
 
26. 8. 2021
 
27. 8. 2021
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!