Týdenní souhrn
4. – 8. 4. 2022

 
 

Výsledky zvyšování sazeb uvidíme až ve druhé polovině roku

Rozhovor guvernéra Jiřího Rusnoka v pořadu Interview ČT24 v den měnověpolitického zasedání bankovní rady ČNB, která rozhodla o zvýšení úrokových sazeb o dalšího půl procentního bodu. 

 
ROZHOVOR
 

Písemný záznam z jednání bankovní rady ČNB dne 31. března 2022 a graf rizik inflační prognózy

Bankovní rada vyhodnotila rizika a nejistoty zimní prognózy jako znatelně proinflační, a to zejména v krátkodobém horizontu. To oproti stávající prognóze vyvolává potřebu výrazně přísnější měnové politiky, a to zřejmě po delší dobu. Za významný zdroj domácího cenového růstu většina členů bankovní rady nadále považuje silnou domácí poptávku podporovanou dlouhodobě přehřátým trhem práce.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

T. Nidetzký – Válka na Ukrajině přepíše prognózu

Viceguvernér Tomáš Nidetzký v rozhovoru pro E15 Cast: „Tento ekonomický šok s sebou přináší vysokou míru nejistoty a rizik. Je jasné, že situační zpráva z února je tímto konfliktem výrazně přepsaná. Lze předpokládat, že vyšší inflace tady s námi bude delší dobu, než jsme čekali v prognóze.“

 
ROZHOVOR
 

L. Komárek v pořadu Co na to vaše peněženka

Náměstek ředitele sekce měnové ČNB Luboš Komárek debatoval v pořadu CNN Prima News „Co na to vaše peněženka?“ o tom, jak české domácnosti ovlivní aktuální epizoda vysoké inflace i o tom, jak lze v tomto období ulevit napjatým rodinným rozpočtům.

 
DEBATA
 

Nastavování horní hranice pro ukazatel LTV v ČNB

Tematický článek Miroslava Plašila a Zlatuše Komárkové se zabývá přístupem ČNB k nastavování horní hranice pro ukazatel LTV.

 
TEMATICKÝ ČLÁNEK
 

Upozornění k prezentaci Czech Republic Financial Conduct Authority

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt Czech Republic Financial Conduct Authority (CFCA) není oficiální českou veřejnou institucí ani existující právnickou osobou registrovanou v ČR. ČNB proto doporučuje veřejnosti nereagovat na žádné nabídky tohoto subjektu.

 
UPOZORNĚNÍ
 

Založení rodiny

Otík se rozhodl, že do toho praští. Netuší ale, že se s manželstvím pojí i finanční záležitosti, jako je třeba společné jmění manželů nebo předmanželská smlouva. Na své bláznivé nápady s majetkem své milé tak musí rychle zapomenout. Co myslíte, bude svatba, nebo nebude?

 
www.otanegramota.cz
 

ČNB posouvá projednání Zprávy o finanční stabilitě na 16. 6. 2022

Tento posun vytvoří prostor pro detailnější analýzu dopadů války na Ukrajině na domácí finanční trh a zhodnocení souvisejících rizik pro jeho stabilitu.

 
CELÁ ZPRÁVA
 
 
 

Očekávané události

 
11. 4. 2022
 
13. 4. 2022
 
14. 4. 2022
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování 11 856 studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 5. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB