Týdenní souhrn
15. – 19. 11. 2021

 
 

T. Nidetzký – ČNB: řádem proti neřádům

Prezentace viceguvernéra ČNB Tomáše Nidetzkého ČNB: řádem proti neřádům přednesená na Studentském sympoziu 16. 11. 2021.

 
PDF (2 MB)
 

Rozhovor viceguvernéra T. Nidetzkého o hypotečním trhu

Viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký v diskusi o hypotečním trhu na CNN Prima News.

 
VIDEO
 

T. Holub – Prognóza ekonomického vývoje a měnová politika ČNB

Prezentace člena bankovní rady ČNB Tomáše Holuba Prognóza ekonomického vývoje v ČR a měnová politika ČNB přednesená na semináři pořádaném společnostmi FRSA Advisory a Refinitiv 16. 11. 2021.

 
PDF (2,2 MB)
 

A. Michl v rozhovoru pro Blesk Epicentrum

Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl rozebírá v rozhovoru pro pořad Blesk Epicentrum inflaci a vysvětluje své měnověpolitické uvažování.

 
VIDEO
 

Globální ekonomický výhled – listopad 2021

Listopadové číslo měsíčníku Globální ekonomický výhled přináší pravidelný přehled aktuálního i očekávaného vývoje ve vybraných teritoriích. Analytická část tohoto vydání se zaměřuje na mezinárodní obchod. Na datech z Evropské unie analyzuje pandemický šok a diskutuje implikace pro měnovou politiku ve vztahu k povaze šoku. Autoři vysvětlují, že na současný poptávkový šok je třeba reagovat zpřísněním měnové politiky.

 
PDF (1,8 MB)
 

Proč ČNB nyní zvyšuje úrokové sazby

Ztrácíte se v diskusích, zda je současná inflace dovezená, nebo zda pramení z domácích faktorů? Hledáte důvěryhodné argumenty, proč ČNB nyní zvedá úrokové sazby a například ECB ne? Naše odpovědi na často kladené otázky by vám měly pomoci se v současné situaci zorientovat. Zvyšování sazeb je reakcí na inflační tlaky, z nichž zejména ty domácí ČNB vnímá jako dlouhodobé.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Vishing: Opětovné upozornění na telefonáty zneužívající jméno ČNB

Česká národní banka zaznamenala v posledních dnech další podvodné praktiky pod svým jménem. Podvodníci se prostřednictvím dopisů a telefonátů z čísla 244001, 2441022 a 244100111 snaží jménem ČNB vylákat přihlašovací údaje klienta do jeho elektronického bankovnictví a údaje o platební kartě (číslo karty, jméno majitele, dobu platnosti, CVV kód atp.). ČNB se dokonce setkala i s případy, kdy telefonující jménem ČNB doporučoval stažení aplikace na sledování účtu, která by jej měla varovat, kdyby došlo k nějaké manipulaci.

 
UPOZORNĚNÍ
 

Diskusní fórum ČNB se odkládá

Je nám to moc líto, ale vzhledem k nepříznivé epidemické situaci se ČNB a Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové rozhodly Diskusní fórum ČNB naplánované na úterý 23. 11. 2021 neuskutečnit a odložit jej na příznivější časy (věříme, že již na jaro 2022).

 
CELÁ ZPRÁVA
 
 
 

Očekávané události

 
24. 11. 2021
 
25. 11. 2021
 
26. 11. 2021
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 4. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!