Týdenní souhrn
Speciální vydání Newsletteru ČNB
k 1. narozeninám Návštěvnického centra ČNB

 
 

Návštěvnické centrum ČNB slaví 1 rok od otevření

V sobotu 20. května oslaví Návštěvnické centrum ČNB rok od svého otevření prvním návštěvníkům. V tomto speciálním narozeninovém vydání Newsletteru ČNB najdete přehled aktivit, které jsme pro vás při této příležitosti přichystali.

 

Vydejte se s celou rodinou za zábavou a poznáním

V sobotu 20. května 2023 od 9.00 do 17.00 bude v Návštěvnickém centru připraven bohatý narozeninový program plný kreativních aktivit a soutěží. Zábavu a poučení najde každý – od předškolních dětí po seniory. Návštěvnické centrum bude možné navštívit po celý den, bez předchozí rezervace a zdarma.


Slavnostní narozeninový den Návštěvnického centra ČNB pro veřejnost

Kdy: Sobota 20. května 2023, 9.00–17.00

Kde: Česká národní banka, Na Příkopě 28, Praha 1

Program:

  • Prohlídka expozic – Za měnou – interaktivní expozice v prostorách bankovní haly (prezentace současné role centrální banky), Lidé a peníze – expozice v prostorách původního trezoru (historie peněz a centrálního bankovnictví) a krátkodobých výstav Rozděleno! Vznik české a slovenské měny v roce 1993Zakladatelé československé měny
  • Vyhlášení Ceny guvernéra ČNB – ocenění za mimořádný přínos pro rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti
  • Autorská komentovaná prohlídka výstavy Rozděleno! Vznik české a slovenské měny v roce 1993 – výstavou provede autor Jakub Kunert, hlavní archivář ČNB
  • Celodenní doprovodný program v podobě interaktivních aktivit, kreativních workshopů a soutěží

 
PODROBNOSTI
 

Video – Co vás čeká v Návštěvnickém centru

Návštěvnické centrum je nejrozsáhlejším a zároveň prvním projektem svého druhu v České republice. ČNB zde na ploše téměř 2 000 m2 nabízí komplexní informace o tématech spojených s centrální bankou a ekonomikou. V expozici Za měnou se návštěvníci zábavnou formou seznámí s tím, co dělá centrální banka, jak ovlivňuje život každého z nás, i to, jak jí právě my s jejími úkoly můžeme pomoci. V expozici Lidé a peníze v prostorách původního trezoru se dozvědí vše o historii peněz a měnového vývoje. Potěžkají si zlatou cihlu a prohlédnou si unikátní zlatou minci nominální hodnoty 100 000 000 Kč, která váží přes 130 kg. Podívejte se na sestřih z loňského slavnostního otevření Návštěvnického centra a seznamte se s nabídkou jeho aktivit. Nebo ještě lépe, přijďte v sobotu 20. května s celou rodinou na oslavu jeho prvních narozenin a prozkoumejte svět peněz a centrálního bankovnictví osobně!

 
VIDEO
 
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB