Týdenní souhrn
23. – 27. 5. 2022

 
 

J. Rusnok – Růst sazeb v červnu je pravděpodobný

Guvernér Jiří Rusnok v debatě Otázky Václava Moravce o aktuální ekonomické situaci, vysoké inflaci, fenoménu inflačních očekávání a dalším výhledu pro úrokové sazby ČNB: „Pro červnové jednání budeme mít aktualizaci posledních dat. Pokud by se potvrzovala spíše ta stávající prognóza, tak si myslím, že ta pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb je vysoká.“

 
CELÁ ZPRÁVA
 

A. Michl – Přinesu evoluci, ne revoluci

První rozhovor Aleše Michla po jeho jmenování guvernérem ČNB od 1. 7. 2022 pro týdeník Ekonom o inflaci, úrokových sazbách a jeho vizi budoucího směřování centrální banky: „ČNB zůstane konzervativní institucí, která má národu zabezpečovat cenovou a finanční stabilitu. Na těchto cílech se příštích šest let nic nezmění.“

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Rok 2022 zatím mnoho optimismu nepřines

Úvodník Tomáše Holuba, člena bankovní rady ČNB pro časopis Bankovnictví.

 
ÚVODNÍK
 

čnBlog – Ekonomické dopady případného zastavení dodávek energetických surovin z Ruské federace do Evropy

Jak velké ekonomické ztráty by přineslo zastavení dodávek zemního plynu a dalších komodit z Ruska do EU a co lze případně doporučit pro minimalizaci negativních dopadů? To v nové analýze rozebírají M. Motl, L. Komárek, J. Hošek a S. Benecká ze sekce měnové ČNB.

 
ČNBLOG
 

Zpráva o výkonu dohledu nad finančním trhem v roce 2021

Česká národní banka vydala každoroční Zprávu o výkonu dohledu nad finančním trhem. Zpráva obsahuje přehled informací o finančním sektoru za rok 2021 a nejvýznamnější dohledová a regulatorní opatření během tohoto období.

 
CELÁ ZPRÁVA
 

Návštěvnické centrum ČNB hlásí otevřeno! Za první den pokořilo hranici bezmála tří tisíc návštěvníků

Návštěvnické centrum ČNB otevřelo v sobotu 21. května svou bránu veřejnosti. Jak to vypadalo během slavnostního otevření s doprovodným programem? A co na novou expozici Za měnou říkali první návštěvníci? Přečtěte si v reportáži!

REPORTÁŽ FOTOGALERIE TISKOVÁ ZPRÁVA
 

Platnost starších vzorů bankovek skončí 30. června, k výměně zatím stále stačí s nimi platit

Platnost starších vzorů bankovek let 1995 až 1999 skončí k 30. červnu 2022, veřejnosti k jejich výměně však prozatím stále stačí průběžně platit hotovostí v obchodech. Návštěvu banky kvůli bankovkám s úzkým bezpečnostním proužkem není třeba plánovat, na výměnu těch, které zůstanou v peněženkách a sejfech po 1. červenci 2022, bude čas následujících 24 měsíců na pokladnách bank a poté neomezeně na všech sedmi regionálních pracovištích ČNB. 

 
CELÁ ZPRÁVA
 
 
 

Očekávané události

 
31. 5. 2022
 
1. 6. 2022
 
2. 6. 2022
 
 
ZOBRAZIT KALENDÁŘ AKCÍ
 
 

TOP zaměstnavatel v kategorii Bankovnictví & Investice   Česká národní banka patří mezi TOP zaměstnavatele v kategorii Bankovnictví & Investice! Hlasování 11 856 studentů českých vysokých škol nás vyneslo na krásné 5. místo. Budoucím absolventům tímto moc děkujeme za podporu!
 

Navštivte nás také na sociálních sítích. Těšíme se na Vás!

Zůstat v kontaktu je pro nás důležité. Proto budeme rádi, pokud se s námi spojíte také na sociálních sítích. Dozvíte se tak vždy nejčerstvější informace a témata, která hýbou naší ekonomikou.

 
FACEBOOK ČNB