ČNB > Servis pro média > Tiskové zprávy ČNB > 2019 > Místopředseda Rady guvernérů Fed Richard Clarida navštívil ČNB

Místopředseda Rady guvernérů Fed Richard Clarida navštívil ČNB

08. 02. 2019

Místopředseda Rady guvernérů americké centrální banky Fed Richard Clarida navštívil ve dnech 7. – 8. února 2019 Českou národní banku. Vedle setkání s členy bankovní rady ČNB či prohlídky expozice v centrální bance vystoupil Richard Clarida s veřejnou odbornou přednáškou.

Richard Clarida si po svém příjezdu do České národní banky 7. února prohlédl stálou expozici ČNB s názvem Lidé a peníze. Tentýž den v 15:30 vystoupil v Kongresovém centru ČNB s veřejnou odbornou přednáškou na téma „The Global Factor in Neutral Policy Rates“, vycházející z jeho stejnojmenné studie z roku 2017 (externí odkaz).

Druhý den návštěvy, tedy 8. února, věnoval Richard Clarida pracovnímu jednání s vedením a experty České národní banky. Svou návštěvu České republiky Richard Clarida zakončil pracovním obědem s členy bankovní rady ČNB, který pořádal guvernér Jiří Rusnok.

Richard Clarida, který je místopředsedou Rady guvernérů od 17. září loňského roku, je také profesorem ekonomie a mezinárodních vztahů na Kolumbijské univerzitě v New Yorku a autorem řady citovaných vědeckých článků o měnové politice.

Markéta Fišerová
ředitelka odboru komunikace a mluvčí ČNB