ČNB > Často kladené dotazy > Jak úspěšně prohlížet a tisknout stránky http://www.cnb.cz

Jak úspěšně prohlížet a tisknout stránky http://www.cnb.cz

Prohlížeče, pro které jsou testovány stránky http://www.cnb.cz

  • Microsoft Internet Explorer 6.0 a výše
  • Netscape 8.1 a výše
  • Mozilla Firefox 2.0 a výše
  • Opera 9.2 a výše
  • Safari 3.0 a výše

Pokud používáte prohlížeče starších verzí, může nastat situace, že neuvidíte správně zobrazené stránky nebo jejich části.

PDF soubory na stránkách http://www.cnb.cz

Na stránkách České národní banky je množství předpisů, publikací a dokumentů zveřejněno ve formátu PDF. Jejich úspěšné prohlížení, ovládání a tisk na všech významných počítačových platformách umožní Acrobat Reader, který je zdarma ke stažení na internetu. PDF soubory na stránkách www.cnb.cz jsou optimalizovány pro verzi 5.0. Pokud používáte Acrobat Reader nižší verze, mohou nastat problémy s načítáním fontů české abecedy.

Tisk stránek

Všechny stránky mají v pravé dolní části patičku, které mimo jiné nabízí ikonku "Tisk". Kliknutím na tuto ikonku otevřete dialogové okno pro  tisk. Pro otevření dialogového okna je třeba mít zapnutý JavaScript. Tištěná stránka neobsahuje levé menu a je speciálně naformátovaná pro potřeby tisku. V případě, že namáte zapnutý JavaScript, je nutné využít nabídky tisku vašeho prohlížeče.

Organizační schéma, jehož velikost se vymyká tisku na běžných typech tiskáren, lze vytisknout s využitím pdf souboru, na který je odkaz v poznámce umístěné v levém horním rohu stránky Organizační struktura ústředí.