ČNB > Aktuality > Nejcitovanějším českým ekonomem je Tomáš Havránek z ČNB

Nejcitovanějším českým ekonomem je Tomáš Havránek z ČNB

14. 09. 2017

Tomáš HavránekEkonom České národní banky Tomáše Havránek je v současnosti v akademické literatuře nejcitovanějším českým ekonomem.Vyhodnotila jej takto největší světová databáze ekonomického výzkumu IDEAS. Na druhém místě se umístil Jan Švejnar z CERGE-EI v Praze a třetí příčka připadla Romanu Horváthovi, který působí na pražském Institutu ekonomických studií FSV UK. Vedle prvního místa mezi tuzemskými ekonomy Tomáš Havránek obsadil sedmou příčku mezi mladými ekonomy z celého světa.

Tomáš Havránek pracuje pro Českou národní banku od roku 2009, kdy nastoupil do odboru ekonomického výzkumu jako analytik. Od roku 2016 je poradcem viceguvernéra M. Hampla. Ve své vědecké práci se věnuje měnové politice a mezinárodnímu obchodu a dále se zabývá energetikou a ekonomií životního prostředí. Vedle toho přednáší na Katedře makroekonomie a ekonometrie Institutu ekonomických studií FSV UK. Výzkumný profil Tomáše Havránka je k dispozici na webu ČNB.

Databáze IDEAS pravidelně hodnotí nejen citovanost ekonomů, ale také institucí. V žebříčku TOP 25 % se na prvním místě umístilo akademické pracoviště CERGE-EI, následované Institutem ekonomických studií FSV UK. Třetí příčku obsadila Česká národní banka.